Her fırsatta Türkiye’nin bütünlüğünü bozmaya yönelik sinsi faaliyetler içerisinde olan dış çevreler, yine hain planlarına devam ediyor. Bu çevrelerin (AB, ABD ve diğer yandaşları ülkeler) yapmak istedikleri; Suriyeliler kalmalıdır diyerek, sadece kayıtlı olan 3.600.000, toplamının 4.000.000-4.500.000 Suriyelinin Türkiye’de kalmasını sağlamak,

Suriye’de onlardan boşalan bölgede PKK,PYD ve diğer terör mensupları ile bir terör devleti kurmak, Türkiye’nin huzurunu ve güvenliğini bozmayı hedefleyen sinsi bir plandır.
Suriyeli göçmenlerin içlerindeki ne maksatla geldiği belli olmayan, kontrolleri dahi sağlanamayan bazı kimseler, Türkiye’nin güvenliğine her zaman için bir tehdittir. Suriye’de Türkiye’nin müdahalesi ile iç güvenliği büyük oranda sağlanmıştır. Bayramlarda bir kısmının büyüklerini ziyarete giden Suriyeli kardeşlerimiz, gayet rahat tatil geçirdiklerine göre, Türkiye’de ki bütün Suriyelilerin kendi ülkelerinde daha rahat olacağından artık gerekli ortam hazırlanarak, ülkelerine dönme vakti geldiği kanaatindeyim.