Bu defa 01.11.2019 Cuma günü Sn. Başbakan A.Mesut Yılmaz ile Cuma Namazında, boğazdaki Kavacık Camiinde karşılaştık. Bana Cuma sonrası karşı lokantanın bahçesinde bir çay içelim, dedi. Mutlu oldum. Havanın 10° ve boğaz rüzgârı olmasına rağmen bunları yok sayarak , yaklaşık kırk dakika Rize ve Rizeliden konuştuk.

Bu arada da kendisi yoldan geçen vatandaşların fotoğraf çektirme talebini kabul etmiştir. Sn. Başbakan Mesut Yılmaz çok zor koalisyon şartlarında koalisyon ortaklarının da çoğu kez muhalefetine rağmen Rize ve bütün Karadenize, Yüce divan’a gitme pahasına Samsun- Sarp sahil yolu ihalesi ve diğer yatırımların gerçekleşmesinde risk alarak yaptığı hizmetler dolayısıyla ve mütevazı, dürüst ve adaletli davranışı ile vatandaşın gönlünde yer etmiştir. 

Bu nedenledir ki 2007 milletvekili seçimlerinde, Rizeden tek başına iktidar olan diğer hemşerimiz , başbakanımızın, ilinde vefalı hemşerilerimizin desteği ile, olması gerekenden çok daha fazla oy alıp kazanarak bağımsız millet vekili seçilmiştir.

O tarihten sonraki yıllarda da Rize halkı ile diyalog ve karşılıklı ilgi devam etmiştir. Başbakanımızın hastalığı ve diğer moral ihtiyacı olduğu zamanlarda Rize halkının hiç bir siyasi ayrım yapmadan Istanbula akın akın gelmiş olmaları hemşerilerimizin erdemi ve vefasını göstermektedir. Sn. Mesut Yılmaz bu ilgiden çok memnun olmuş olacak ki; her fırsatta Rize’ye gitme arzusunu dile getirmektedir.

Başbakanımız 2018 yılında Rizeliye Rizede teşekkür ziyaretinde bulunmuş 2019 yılında da bu ziyareti tekar ermek istemiştir. Ancak doktorlarının tedavi sürecinde bunun sakıncalı olabileceğini söylemesi üzerine bu ziyaret mümkün olmamıştır .Bundan dolayı üzgün olduğunu bana ifade ederek bütün hemşehrilerine sevgi ve teşekkürlerini iletmemi bana söylemiştir.

Bende bu vefa içerikli talebini yerine getirmek amacıyla; kişisel web sitem ve Sosyal Medya hesaplarımdan bu yazıyı hemşerilerimle paylaşmayı uygun gördüm. Bu vesile ile bende Sn.Başbakanımıza ve bütün hemşerilerilerime sevgi ve saygılarımı sunar , Sn .Başbakan Mesut Yılmaz ve bütün hemşerilerime Allah’tan sağlıklı, huzurlu ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.