Ramazan ayı her yıl Müslümanların 11 ay bekledikleri affımıza vesile olacak ibadet ayıdır.Kur’an-ı Kerim Peygamber Efendimize bu ayda indirilmeye başlanmıştır.Bizleri bu mübarek aya ulaştıran Yüce rabbimize hamdolsun. Ramazanımız bütün İslam alemine mübarek olsun.

10 Mart pazar akşamı bugün teravih namazı ile başlayacak olan bu ayda, kin ve nefretten kul ve kamu hakkı yemekten adaletsizlikten ve Müslümana yakışmayan bütün olumsuzluklardan hepimiz, bilhassa bütün yöneticiler uzak durmalıdır.

Ramazan’da kimsesizleri, yetim ve öksüzleri sahiplenmeliyiz.Ramazan ayı gönüllerimizin huzura kavuşmasını, günahlarımızın af olmasına fırsat sağlayan eşsiz ve ulvi bir aydır.

Çocuklarımıza Rabbimize iyi bir kul Peygamber Efendimize layık bir ümmet,insanlığa faydalı birer kişi olmasının yollarını öğretmek için çok önemli bir fırsattır.

Oruç, namaz ve her türlü ibadetimizi yaparak hepimizin günahlarımızdan arınmamıza yardımcı olacak misafirimiz Ramazan-ı Şerif’i gönül hoşluğu ile yolcu etmemizi Allah bizlere nasip etsin diyor.Nice ramazanlarda beraber olmak dileğiyle herkese sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.Tekrar Ramazan ayınızı kutluyorum.