1969-1973-1977 Genel Seçimlerinde CHP’den Rize Milletvekili seçilen; Sami KUMBASAR ile devam eden dostluğumuz.

1970’ler de vatandaşa ulaşım aracı olarak yeteri kadar köy yolları,mahalli TV’ler ve diğer ulaşım araçları yoktu.Her köye hatta her vatandaşa ulaşıp bir çoğuna ismiyle hitap edebilen çok ender milletvekillerinden başta geleni Rize milletvekili Sami Kumbasar’dı.

Köyde kentte hiçbir siyasi ayrım yapmadan, vatandaşa partisini köyünü sormadan yardımcı olduğunu unutmadık.Bu özelliklerini takdir ettiğim dostum Sami Kumbasar ile 26 Mayıs 2022 Perşembe günü İstanbul’da ailelerimizle birlikte bir araya geldik.

1969’dan bugüne ayrı siyasi görüşte olmamıza rağmen anılarımızı ve dostluğumuzu çocuklarımızın da iştirak ettiği sohbette pekiştirip birbirimizi tebrik ettik.53 yıldır hiçbir zaman birbirimizi üzecek eleştirimiz ve davranışımız olmamıştır.

Her ikimizin milletvekilliği dönemlerimizde, bize oy veren veya vermeyen bütün seçmenlerimizden hayatta olmayanları rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Hayatta olan seçmenlerimize sağlıklı ömürler dileğiyle sonsuz teşekkürlerimizi, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bize de Allah sağlıklı hayırlı huzurlu uzun ömürler versin.