Rize’mizin Tabii ve Tarihi Turizm varlıklarına önemli katkı sağlayacağına inandığımız,bünyesinde Rize’nin simgeleri nakşedilmiş Rize’ye yakışan güzel bir yapının açılışının yapılmasından mutlu olduk.

Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere Rize’ye yapılan hizmetlere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu eserin Rize’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Ancak bütün Rizeliler olarak müşterek değerlerimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ı siyasi ayrım yapmadan gerektiğinde birlikte desteklemiş kendileri ile iftihar etmiştik.14 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir yere kadar gururla dinledik.

Bir yerde eski başbakanları anarken Rize’nin ismi ile bütünleşmiş Rize’linin kalbinde yer etmiş, bölgeye ve Rize’ye çok önemli hizmetler yapmış ve Rize’den ilk defa Başbakan olmuş 6 dönem Rizeli’yi temsilen milletvekili seçilmiş, Rizeli’nin iftihar ettiği dürüst,adil, milliyetçi hemşerimizin ismini telaffuz etmemekle yapılan vefasızlık bizi ziyadesiyle üzmüştür.

Rizelinin müşterek değerlerinin birbirlerine karşı husumeti, kini küskünlüğü, olabileceğine inanamıyorum. Ahmet Mesut Yılmaz’ın ismini Rizeliye hiç kimse unutturamaz. Kendisini rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Mekanı cennet, Ruhu şad olsun