14 MART TIP BAYRAMI

Mar 14, 2022
Hastalığımda Eski Başbakan Mesut Yılmaz Beni Hastanede Ziyareti Mutluluğumuzu Fotoğrfala Tesbit EttikHastalığımda Eski Başbakan Mesut Yılmaz Beni Hastanede Ziyareti Mutluluğumuzu Fotoğrfala Tesbit Ettik

Sevgili doktorlarımız her zaman çok önemli,herkesin sağlığı uğruna, gece gündüz demeden çalışıyor.Ayrıca son 2 yıldır Covid-19 salgını ile hayati risk alarak mesailerinin başındadırlar.Son günlerde doktorları ve sağlıkçıları darp etmek moda haline gelmiştir. Mahkemelerin verdiği kararları görüyoruz.Emniyet güçleri yakalayıp savcılığa veriyor. Savcılık, kanunların yetersizliği bir de kendilerine verilmiş olan inisiyatif kullanma yetkisine dayanarak, mahkemelere dışarıdan katılmak şartı ile salıveriliyorlar.

Bu canilerde kanunların boşluklarından her zaman yararlanabiliyorlar.Hep birlikte caydırıcı cezaların getirilmesinin şart olduğunu görüyoruz ve bir an önce mevcut yasaların değiştirilmesini bekliyoruz. Hükümet yetkililerince 5-6 ayrı yerden maaş verilenler bile doktorlarımız kadar riskli çalışmıyor. Sağlıkçıların ücretlerinin ayarlanmasını korunmalarının sağlanması için cezaların artırılmasını bekliyoruz.

Sağlıkçılarımıza sahip çıkmalıyız. Doktorlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi ve şükranlarımı sunuyorum.