Ahmet Kabil 2009 Rize Girişinde Sahil Yolu Üzerinde Üst Geçidinde Sahil Yolunu İzlerkenAhmet Kabil 2009 Rize Girişinde Sahil Yolu Üzerinde Üst Geçidinde Sahil Yolunu İzlerken

Karadeniz sahil yolu Karadeniz bölgesi için çok önemli bir hizmettir. Kim yaparsa yapsın emeği geçenlerden Allah Razı Olsun.

Ancak, 1996 yılında Ahmet Mesut Yılmaz’ ın Başbakanlığında 23 Haziran 1996 tarihinde, yolun ihalesi resmi gazetede 15 Temmuz da ihale edileceği ilan edilmişken, Ahmet Mesut Yılmaz’ın 53. azınlık hükümeti, yola karşı olan partilerce düşürüldü. 28 Haziran 1996 tarihinde gelen 54. Hükümet gelir gelmez ilk iş olarak ihale ilanını iptal etmiştir.

30 Haziran 1997 tarihinde, 55. Hükümetle A. Mesut Yılmaz ve ekibi tekrar gelince 1997 yılında Karadeniz duble sahil yolu bölümlere ayrılarak ihale edilmiş, iktidarları dönemlerinde yolun keşfinin her kalemde % 60-65 i bitirilmiştir. 2003 ten sonra 3 yılda yolda usulsüzlük aranmış, herhangi bir usulsüzlük bulunamayınca, tekrar aynı firmalarla duble yol mevcut hükümetle tamamlanmıştır.

Kimin ne emeği olduğunu Karadeniz halkı ve yüce Allah biliyor. Ahmet Mesut Yılmaz’a Allah Rahmet Eylesin. Minnetle anıyoruz. Kendisi rahmetli oldu, daha politika yapacak değil. Aksi yorumlara ve gerçekleri saptırmaya gerek yok. Sevgi ve saygılarımla.