Yeni atanan kabinenin memleketimize ve milletimize hayırlı hizmetler yapacağına inanıyor, hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Ulaştırma ve altyapı bakanımızı tanıyanlardan aldığım bilgiye göre eski karayolcu,çalışkan,dürüst bir mühendis olduğunu öğrendim.Eski bir karayolcu olarak mutlu oldum. Bölgeyi iyi bilen Sayın Bakan Abdulkadir Uraloğlu’ndan Rize’liler olarak beklentilerimiz.

1-Karadenizi Doğu illerine bağlayan Rize-Erzurum (İspir) yolu güzergahı üzerinde ki İkizdere mevkiinde Haziran 2018’de hizmete sunulan Ovit Tüneli önemli bir proje olmasına rağmen, İkizdere ve Ovit Tüneli arası 20 km lik bağlantı yolu ilgililerce ihmal edilmiş,her yıl bütçede program gereği sadece sembolik ödenekler konularak baştan savılmıştır.

Bu bölgeyi iyi tanıyan Sayın bakandan projesi hazır olduğu halde tünel bağlantı yolunun artık ihalesinin yapılmasını bekliyoruz.

2-Salarha tüneli çıkışı Muradiye arası geçtiğimiz yıllarda ihale edilmişti, ancak ufak tefek kamulaştırma sorunları ve Taşköprü kesimindeki tünel boyundaki değişiklik nedeniyle bugüne kadar maalesef bir türlü ciddi çalışma yapılamamıştı. Tünel boyundaki problemler de çözüldüğüne göre, inşallah olaya vakıf olan Sayın Bakanımızın beklentilerimize ilgi duyacağını ümit ediyoruz.