Günlerdir tartışılan hocamıdır? T. C. ‘nin bölünmesini bekleyen düşmanlarımızın ajanımıdır? Halil Konakçı’nın bilgisini ve yetkisini aşan haince, tarih boyunca Türk olan ancak Türk olarak bir süre Fransız yönetiminde kalan Hatay’ımızın Arap olduğunu iddia eden kişiyi ve onun arkasında olanları şiddetli kınıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne yönelik saldırıları kınayacak olan liderlerimizden yalnızca Sayın Ümit Özdağ dışında hiçbir liderden kınama gelmediği gibi,Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanının bu kişinin arkasında olduğu mahiyetinde ki açıklaması Türkiye için bir talihsizliktir.

Bu açıklama ile Diyanet İşleri personeline siz de aynı mahiyette beyanda bulunabilirsiniz şeklinde yorumlanabilir.Bu beyanlardan sonra bu kişi hakkında soruşturma yapılacaktır beyanı yeterli ve inandırıcı değildir,kim kimi araştıracak.

1938’de Hatay’da yapılan referandumda Hatay’ın Türk çoğunluğu bir defa daha tespit edilmiş, 1939 ‘da HATAY’ın Türkiye’ye ilhakı sonucunda HATAY Türk toprağı olarak tescil edilmiştir. Ancak depremde zarar gören bu ilimiz nüfus değişimi yaşamaktadır.Türkiye’de göçmen olarak 5 milyon Suriyeli bu ilimize yerleştirilirse bu kişinin ve ABD’nin rüyaları gerçekleşir.

Hatay Türk’tür Türk olarak kalacaktır. İddia sahipleri Hatay ve Türk tarihini okursa Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün bu vatan için yaptığı fedakarlığı ve Hatay’ın Türk toprağı olduğunu göreceklerdir.